ייעוץ כלכלי מנהל כספים ליווי עסקי

הגדלת מסגרת אשראי לעסק

עסקים רבים מרגישים שכל הזמן חסר להם כסף על מנת להתקדם ולפתח את העסק. לעסקים רבים יש הסברים שונים ומגוונים לתחושת המחסור הזו- לקוחות חייבים שעוד לא הגיע מועד זמנם לשלם, פרוייקט גדול שטרם הסתיים והעסק מממן אותו בשלב הנוכחי, הוצאה לא צפויה אשר לא ניתן לפרוס אותה ועוד סיבות אחרות ורבות. לכן נדרשת לעיתים הסתכלות רחבה יותר על צרכי העסק ועל המצב הנתון בו. גם בנקי, גם ספקים וגם לקוחות מבינים את הנושא ולעיתים מוצאים את עצמם באותו המצב בדיוק ולשם כך נדרשת מסגרת אשראי מתאימה לכל אחד מהדברים.
מסגרת האשראי אינה רק מסגרת העו"ש או כלל התחייבויות בבנק אלא כל סכום כסף שניתן לקבל אותו כנגד משהו- ריבית, סחורה וכו'. עסקים רבים בוחרים לפנות לספקים או הלקוחות לפני שפונים לבנק- לדוגמא שינוי תנאי תשלום משוטף 60 לשוטף 90, מאפשר לקבל עוד חודש שלם של אשראי, במידה ומודבר בספק משמעותי- העסק קיבל אשראי נוסף והספק מימן אשראי נוסף. לחילופין ניתן לבצע בדיוק אותו הדבר עם הלקוחות- קבלת מקדמה או "על החשבון" נותן לעסק אשראי נוסף שלא עולה כסף. דרך נוספת בצד הלקוחות היא תשלום בגמר העבודה או באספקה או לחילופין הנחות מזומן. נדרש לשים לב שהנחות מזומן נדרש לתכנן ולא "לשלף" אחוזים רק בגלל שבעלי העסק לחוצים לכסף.
חלק גדול מהנחות המזומן משתלמות ללקוח יותר מלספק ולכן צריך לשקול פנייה לבנק או לספק לפני שימוש בהנחת המזומן. הבנק מצידו יכול להעמיד את מסגרת האשראי בצורות רבות- הגדלת מסגרת האשראי בחשבון הבנק באופן קבוע או זמני, תלוי בצורך. העמדת הלוואה בצורה של הלוואת און קול או הלוואת בלון אשר פירושה שמקבלים את הכסף בפעימה אחת ונדרש רק לשלם את הריבית עד לפירעון המלאה של ההלוואה בתשלום אחד- לרוב הלוואת מסוג של הלוואת און קול או הלוואת בלון, ניתנות לטווחים קצרים של עד שנה.
כמו כן, הבנק יכול להעמיד לעסק הלוואה לטווח לארוך מה שיאפר לפרוס את האשראי לתקופה ארוכה בהחזרים נמוכים, לעיתים ניתן לקבל גם תקופת "גרייס", תקופה בה משלמים רק את מרכיב הריבית בהלוואה לתקופה קצרה- לרוב עד חצי שנה.
לפני הפנייה לבנק, חייבים לבדוק האם הגדלת מסגרת האשראי היא הכרחית ומה הצורה הנכונה ביותר לבצע אותה. הגדלת מסגרת האשראי מגדילה את התחייבויות העסק וצריך לוודא שכאשר מבוצעת הגדלת מסגרת אשראי, היא נעשית מסיבות נכונות ושהעסק בעל יכולת פרעון של ההתחייבות החדשה. כמו כן, נדרש לקחת בחשבון שלהגדלת מסגרת אשראי בבנק ישנה עלויות נוספות בנוסף לריבית על ההלוואה- עמלת הקצאת אשראי, דמי טיפול, עמלת הקמה, עמלת עריכת מסמכים, שמי פעולה בכל תשלום ועוד.

כלכלי לי בע"מ

הוקמה על מנת לספק פתרונות רחבים של ניהול, שיווק וכספים עבור חברות ועסקים שכבר עברו את שלבי ההקמה ונכנסו לשלב הצמיחה והבגרות ונדרשים להתמודד עם התחרות הגוברת.

כלכלי לי בע"מ מאפשרת ללקוחותיה להתמודד ביתר יעילות עם המצב הקיים בשוק כמו גם, לאתר הזדמנויות שונות אשר יכולות לייצר עוברם ערך- קנייה או מכירה של עסקים, ניהול ובניית אשראי נכון ומתאים לעסק והתייעלות ברמת החברה.

מעוניין לדעת יותר ? רוצה פגישה ראשונה חינם וללא התחייבות? תן לנו לחזור אלייך.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp