office-594132_640

סדנאות מנהלים

עוז – ייעוץ עסקי, סדנאות מנהלים במגוון נושאים חשובים

כל מי שאי פעם עסק בניהול, בין אם בדרג הזוטר, כזה שאחראי על צוות של שלושה אנשים או בדרג בכיר שבמסגרת עבודתו אחראי על עשרות אנשים –  יכול לומר לכם בלב שלם שלא מדובר במקצוע פשוט.

עבודת הניהול היא תחום קשה, סיזיפי ולעתים קרובות גם כפוי טובה. כל החלטה שתעשו כמנהלים תשפיע על הכפופים לכם בצורה זו או אחרת ובאופן מידי תגרור תגובות שונות מצדדים שונים. הקושי העיקרי הוא באחריות הכבדה שהיא מנת חלקו של כל מנהל. גם במידה ומדובר באדם מוצלח וחכם, העול הכבד שיונח על כתפיו הוא תמיד רב ומלא משמעות.

להצלחה גורמים רבים

לעתים קרובות פרשנים ומומחים מנסים לענות על השאלה – כיצד קורה שאימפריות נופלות? השאלה לא מתייחסת רק לאימפריות מדיניות או למעצמות אלא גם לארגונים עסקיים, לרשתות אופנה שקרסו או למסעדות שהיו מלאות מפה לפה ולפתע הגיעו לסף פשיטת רגל.

ישנו פתגם שאומר שלהצלחה אבות רבים, אבל הכישלון נשאר יתום וכמה שהפתגם הזה צודק. ישנם מומחים שטוענים שצעדים פיננסים מסוימים הם שהובילו לקריסה, ישנם שיגידו שמדובר בקבוצה של עובדים לא איכותיים שהשפיעה על כלל כוח האדם וישנם שיגידו שקריאה לא נכונה של השוק גרמה להשקעות שגויות ולהחלטות לא נבונות.

האמת היא שלא משנה אם מדובר בעובדים סוררים, בניצול שגוי של משאבים או כל מונח אחר שנוהגים להשתמש בו בתחום, האצבע המאשימה תמיד הופנתה ותמיד תופנה בצדק לאנשים שנמצאים בעמדות הניהוליות. לא חסרות דוגמאות מההיסטוריה של עסקים שנפלו לאחר שהוחלפה ההנהלה. כמובן גם מקרים מן הצד השני של המתרס לא חסרים, בהם חברות שהיו על סף קריסה החלו לשגשג ולפרוח לאחר שנכנס לארגון מנהל חדש שהוביל לשינוי קיצוני בתחומים שונים.

לבדם בפסגה

לפעמים אנשים שהוצבו בעמדות ניהוליות מרגישים כי הם בודדים בפסגה. אנשים רבים מעניקים להם עצות ומסבירים להם כיצד עליהם לנהוג במצבים שונים, אבל איש לא יכול להרגיש את עול האחריות שמוטל על כתפיהם זולת הם עצמם. כך לעתים הם מוצאים את עצמם מבודדים חברתית ורעיונית עד כדי נתק משאר הארגון ומהכפופים להם.

כל מנהל שואף לצמוח, להתפתח מבחינה מקצועית ולרכוש כלים חכמים שיאפשרו לו להוביל את הארגון בדרך הנכונה. אך, כפי שאתם יודעים, לא מדובר בעניין של מה בכך. מלאכת הניהול זו מלאכה מורכבת שחולשת על תחומים רבים כשבגדול אפשר לחלק אותה לארבעה יסודות מרכזיים: תכנון, ארגון, בקרה והנהגה.

על ארבע מיומנויות עומד המנהל

פעולת התכנון מתייחסת להגדרת מטרות הארגון ולכינון אסטרטגיות על מנת להשיג אותן. התוויית הצעדים והמהלכים שיובילו את הארגון להצלחה ובחירת הדרך עצמה הם העקרונות החשובים ביותר להנהגה. חשבו לרגע על ארגונים שונים שאתם מכירים, אם זו קבוצת כדורגל, רשת של מזון מהיר ואפילו הארגון שאתם פועלים בתוכו, מה אתם חושבים על מטרות הארגון והצעדים שנעשים כדי להשיג אותן?

מיומנות הארגון

תכנון המבנה הארגוני זהו חלק חשוב בכל עסק. מנהל טוב יודע לדאוג להגדרות תפקידים ברורות וכמובן לחלק את התפקידים השונים בין כלל העובדים בארגון. כשתחומים כמו קבלת החלטות או השמת עובדים מגיעים לידיים הלא נכונות, אז כבר לא חשוב טיב המוצר או איכות השירותים הניתנים, שכן העסק לא יוכל לתפקד טוב כארגון עצמאי.

גם כאן ודאי לא תתקשו למצוא גופים בהם חלוקת האחריות לא ברורה. אלה מגיעים במהירות לסיטואציות בהן איש הישר בעיניו יעשה. וגם זה, כמובן מאליו – מתכון מצוין לאסון.

הנהגה ובקרה

כשמדברים על הנהגה בהקשר הזה, מדובר לא רק על החדרת מוטיבציה ופיתוח של נאמנות בקרב העובדים, אלא גם על תיאום בין המחלקות השונות ובעלי התפקידים השונים. מעבר לכך, חלק חשוב בעבודת הניהול כרוך בפיתוח של אפיקי תקשורת מוצלחים עם הכפופים ולעתים קרובות התערבות בענייניהם. למשל במקרים של סכסוכים בין העובדים וכיו"ב.

פעולת הבקרה, באופן כללי, מהותה היא הדאגה המתמדת שכרוכה בבדיקה שהכול מתנהל על מי מנוחות ובהתאם לתכנית ולמטרות שהוצבו בארגון. כמובן שבמקרה של סטיות מן התכנית המקורית, שוב יהיה זה תפקידו של המנהל להחזיר את העניינים למסלול הנכון.

שלוש המיומנויות הניהוליות

טקסטים רבים נכתבו אודות המנהל המושלם, אותה דמות שלא באמת קיימת במציאות. למרות שישנם לא מעט מנהלים איכותיים, לא קשה למצוא גם כאלו שלא מבינים ברמה הבסיסית ביותר מה דרוש על מנת להיות מנהל איכותי ומצליח.

הנקודה החשובה היא שאף אדם לעולם לא יצליח להגיע לרמת ניהול מושלמת, שכן מדובר בתחום שניתן ללמוד במשך חיים שלמים. שלוש המיומנויות ההכרחיות לניהול נכון של ארגון כלשהו הן מיומנות טכנית, מיומנות חברתית ומיומנות רעיונית עליהן נרחיב בקצרה.

מיומנות טכנית ומיומנות רעיונית

מיומנות טכנית היא היכולת להביא לכדי יישום ידע מקצועי או מומחיות מסוימת. אף מעביד לא יכול להתמחות בניהול של עסק כלשהו מבלי שיהיה לו את הידע הטכני בתחום, למרות שישנם גם כאלה שמצליחים בזמן לא רב לרכוש מיומנויות טכניות רבות בתחום העיסוק שלהם.

המיומנות הרעיונית היא היכולת לנתח ולאבחן מצבים בעלי רמת מורכבות גבוהה ולפתח רעיונות חדשים. כל פעולה בסיסית של קבלת החלטות דורשת יכולת של איתור בעיות שונות, זיהוי דרכים שונות לפתרונן וכמובן יכולת של עיבוד ופירוש של אינפורמציה שמגיעה בדרכים שונות.

מיומנות חברתית

מאחר ואף מעביד לא פועל לבדו, היכולת לעבוד עם אנשים, להבין אותם ולתמרץ אותם היא אולי המיומנות החשובה מכולן. נסו לחשוב כמה פעמים נתקלתם במהלך חייכם באנשים שלא היו קשובים לצרכים שלכם ולא הצליחו ליישב קונפליקטים בהצלחה. אלו בפירוש לא היו מנהלים מוצלחים.

סדנאות למנהלים, רק ממומחה אמיתי

עוז חסר הוא מרצה ומנחה סדנאות שניתנות לקהלים שונים ברחבי הארץ. עוז הוא כלכלן ואנליסט שמלבד שירותים של ייעוץ כלכלי וליווי עסקי, גם מעניק מגוון רחב של סדנאות פיתוח מנהלים והרצאות העשרה בתחומים שונים החל מניהול זמן וכלה בניהול עובדים.

כיום אנשים רבים מדי שנה נהנים מההרצאות המעשירות שלו, שמועברות בשפה פשוטה ובגובה העיניים ומשלבות תכנים מקצועיים חשובים עם הומור ודוגמאות מחיי היומיום. סדנאות מנהלים יכולות להיות חוויה מרתקת כשמעביר אותן אדם שצמח בתחום ושיודע לרתק את הקהל ולכבוש אותו.

לא רק סדנאות פיתוח מנהלים

סדנאות פיתוח מנהלים הן לא תחום המומחיות היחיד של עוז. מלבד סדנאות מנהלים שונות בנושאים כמו ניהול זמן נכון, כלכלה נבונה ושינויים בתרבות הצריכה, עוז – ייעוץ כלכלי גם מספק שירותים של ייעוץ וליווי עסקי למגזרים רבים.

כמו כן, עוז עוסק בבניית תכניות עסקיות, בניית תקציב וניהול שלו וכן התוויה של אסטרטגיות עסקיות. השירותים של עוז כמו גם ההרצאות והסדנאות, מספקים כלים רבים לאנשים בעמדות שונות וביניהם מנהלים של חברות גדולות, בעלים של עסקים קטנים, שכירים וגם משפחות צעירות, זוגות בתחילת דרכם ואף סטודנטים.

סדנאות למנהלים איכותיים –  במרחק שיחת טלפון אחת

אם אתם בעלי עסק, חברה או ארגון ומעוניינים בהזמנת סדנאות למנהלים או זקוקים להכוונה וייעוץ כלכלי, צרו קשר עם עוז – ייעוץ כלכלי והתחילו לצמוח.

 

מעוניין לדעת יותר ? רוצה פגישה ראשונה חינם וללא התחייבות? תן לנו לחזור אלייך.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp