ייעוץ כלכלי מנהל כספים ליווי עסקי

ייעוץ ארגוני

יעוץ ארגוני הוא תחום עיסוק העורך שימוש בידע ממספר דיסציפלינות שונות כגון פסיכולוגיה ארגונית, סוציולוגיה ארגונית, מנהל עסקים ומדעי ההתנהגות, במטרה לשים את הדגש על משימות ארגוניות שונות, אשר יסייעו לארגון למנף את עצמו ולצאת לדרך חדשה ואיכותית יותר.
עבודתו של יועץ ארגוני
היות והמטרה העומדת מאחורי ייעוץ ארגוני הינה הנעת הארגון אל הכיוון הנכון באמצעות זיהוי בעיות, זיהוי יתרונות, יצירת אסטרטגיה ארגונית ועוד, על היועץ הארגוני לשלב בעבודתו הן כלים פסיכולוגיים והן כלים עסקיים. באמצעות כלים אלו היועץ הארגוני מאבחן ומנתח את התנהלות הארגון ואף מלווה את ראשי הארגון במגוון תהליכים שונים כגון תהליכי שינוי.
תהליך העבודה במסגרת יעוץ ארגוני
עם כניסתו של היועץ הארגוני אל תוך הארגון, עליו לאתר ולזהות תהליכים מהותיים ובעלי השפעה רבה על התנהלותו של הארגון. על כן, יועץ ארגוני מקצועי ישלב בעבודתו הן פעולות ממוקדות צוות כגון פיתוח תקשורת פנים ארגונית והנעת עובדים והן פעולות כלליות יותר כגון גיבוש אסטרטגיה והטמעת שינויים ארגוניים הכרחיים.
התמחויות שונות של יועצים ארגוניים
ישנם תחומים רבים בהם עוסק היועץ הארגוני:
ביצוע אבחון ארגוני
תחום עיסוק מהותי זה נחשב לשלב הראשוני ביותר במסגרת עבודתו של היועץ. תהליך זה כולל את ניתוח המבנה הארגוני הקיים ואת ניתוח התרבות הארגונית המאפיינת את הארגון כיחידה שלמה.
אבחון שינויים רצויים
פעמים רבות, יועץ ארגוני מזהה צורך בשינוי ארגוני אשר יאפשר לארגון למנף את עצמו. לשם כך, על היועץ הארגוני לאפיין את תהליכי השינוי ההכרחיים וליצור תוכנית פעולה ברורה וברת ביצוע, בשיתוף מלא של הדרג הניהולי של הארגון. במסגרת הליך זה, מסייע היועץ בגיבוש הליכי קבלת החלטות ובזיהוי האופנים והרבדים בהם השינוי צריך להתבצע. בתוך כך, על היועץ להתמודד עם קשיים ומכשולים כגון התנגדויות פנים ארגוניות ולהטמיע את הליכי השינוי בהדרגה.
הנחיית קבוצות
תחום עיסוק נוסף של היועץ הארגוני הינו גיבוש צוות העובדים ופיתוח נאמנות לארגון תחום זה חשוב גם בשלבי פתיחת עסק וגם לעסק קיים.
זרמים שונים של יעוץ ארגוני
נהוג להבחין בין רמות שונות של התנהגות ארגונית: רמת הארגון, רמת הקבוצה ורמת הפרט. על כן, הכלים המקצועיים המלווים את עבודתו של היועץ הארגוני שאובים ממגוון תחומי ידע שונים:
גישות פסיכולוגיות לייעוץ ארגוני
גישות אלו שמות את הדגש ע רמת הפרט ועל מערכת היחסים שלו עם הארגון. על כן, תחומי העיסוק של דיסציפלינה זו הינם יחסים בין אישיים בתוך הארגון, מוטיבציה, הסתגלות לארגון ועוד.
גישות סוציולוגיות לייעוץ ארגוני
הדיסציפלינה הסוציולוגית שמה את הדגש על מבנה הארגון, על יחסי הגומלין בתוכו ועל התרבות הארגונית בה הוא פועל.
גישות ניהוליות וכלכליות
גישות אלו שמות את הדגש על יכולת המנהיגות ותהליכי קבלת ההחלטות בארגון, לצד ההתנהגות הכלכלית של הארגון.
על מנת לבצע אבחון ושינוי ארגוני מלא ואופטימאלי, נהוג לשלב בין תחומי הידע השאובים מן הדיסציפלינות השונות.

כלכלי לי בע"מ

הוקמה על מנת לספק פתרונות רחבים של ניהול, שיווק וכספים עבור חברות ועסקים שכבר עברו את שלבי ההקמה ונכנסו לשלב הצמיח והבגרות ונדרשים להתמודד עם התחרות הגוברת.

כלכלי לי בע"מ מאפשרת ללקוחותיה להתמודד ביתר יעילות עם המצב הקיים בשוק כמו גם, לאתר הזדמנויות שונות אשר יכולות לייצר עוברם ערך- קנייה או מכירה של עסקים, ניהול ובניית אשראי נכון ומתאים לעסק והתייעלות ברמת החברה.

מעוניין לדעת יותר ? רוצה פגישה ראשונה חינם וללא התחייבות? תן לנו לחזור אלייך.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp