ייעוץ כלכלי מנהל כספים ליווי עסקי

הערכת שווי חברות ועסקים

פעמים רבות פונים ראשי ארגונים ועסקים אל יועצים כלכליים במטרה להגיע להבנה מלאה יותר אודות שווי החברה שברשותם. לשם כך, יבצע היועץ הכלכלי בדיקת הערכת שווי חברה, אשר תסייע לבעלי העסק להגיע לידי החלטה לגבי עתיד העסק.
מדוע מבצעים הערכות שווי חברות?
לרוב, נהוג לבצע בדיקה זו בטרם פותחים בתהליך של מכירה או רכישה של בית עסק קיים. תוצאות ההערכה מסייעות רבות לנוגעים בדבר להגיע לכדי החלטה אופטימאלית, כל עוד שהבדיקה נערכת באופן מדוקדק ומלא. לדוגמא – יועץ עסקי וכלכלי המבצע הערכת שווי חברות אינו יכול להסתפק אך ורק בבחינת הנתונים של החברה הנידונה אלא, עליו לבחון היטב גם את מצב השווקים בהם היא פועלת.
כיצד מבצעים הערכת שווי חברה?
מומחים בייעוץ כלכלי עורכים שימוש במגוון שיטות שונות לשם ביצוע ההערכה. בין השיטות המקובלות ביותר ניתן למנות:
שיטת הערך היחסי
הערכות שווי חברות באמצעות שיטה זו מתאימה לחברות המחזיקות בנכסים ממשיים כדוגמת נדל"ן. במהלך ביצוע ההערכה, המומחה מחשב את שווי החברה בהתאם לפערים הקיימים בין ערך הנכסים שברשות החברה לבין גובה ההתחייבויות הפיננסיות שלה.
היוון תזרים מזומנים

במהלך שיטה זו לביצוע הערכת שווי חברות עורך המומחה הערכת שווי בהתאם לתחזית ההכנסות וההוצאות של בית העסק.
שיטת האופציות הריאליות
בניגוד ליתר השיטות המקובלות, הערכת שווי חברה באמצעות שיטה זו מתאימה לחברות חדשות אשר עוד לא ביצעו מכירות ולא לחברות בעלות תזרים קבוע. הערכה זו מתרחשת על מנת להעריך את השווי הפוטנציאלי של החברה.
השוואה בין מצב החברה לבין מצב המתחרות
במהלך הערכה זו מבצע המומחה השוואה מדוקדקת בין ערך העסקאות של החברה המוערכת לבין ערך העסקאות של חברות המתחרות על אותם הקהלים.
לאילו גורמים ראוי שהמעריך יתייחס בעת ביצוע הערכת שווי חברות?
ישנם גורמים רבים אליהם ראוי להתייחס כאל רלוונטיים בעת ביצוע ההערכה. בין אותם הגורמים ניתן למנות את דוחות הרווח וההפסד של החברה, את תזרים המזומנים, את ההיסטוריה הפיננסית של החברה, את מצבה כיום ועוד.
כיצד נבחרת שיטת הערכות שווי חברות?
היות ושוק העסקים הנוכחי מורכב מנדבכים על גבי נדבכים של חברות ועסקים שונים, ראוי שלא להתמקד בשיטה מובילה אחת, אלא יש להתאים את אופן ביצוע ההערכה אל החברה או בית העסק המדוברים. בנוסף, ראוי שהמומחה הפיננסי המבצע את ההערכה יתייחס לא רק לחברה עצמה אלא גם לשוק בו היא פועלת.

כלכלי לי בע"מ

הוקמה על מנת לספק פתרונות רחבים של ניהול, שיווק וכספים עבור חברות ועסקים שכבר עברו את שלבי ההקמה ונכנסו לשלב הצמיחה והבגרות ונדרשים להתמודד עם התחרות הגוברת.

כלכלי לי בע"מ מאפשרת ללקוחותיה להתמודד ביתר יעילות עם המצב הקיים בשוק כמו גם, לאתר הזדמנויות שונות אשר יכולות לייצר עוברם ערך- קנייה או מכירה של עסקים, ניהול ובניית אשראי נכון ומתאים לעסק והתייעלות ברמת החברה.

מעוניין לדעת יותר ? רוצה פגישה ראשונה חינם וללא התחייבות? תן לנו לחזור אלייך.

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email
Share on whatsapp