מינוף פיננסי

מינוף פיננסי הינו מושג כלכלי הגזור מעולם הניהול הפיננסי של עסקים וחברות. מושג זה נועד על מנת להעריך את החשיפה של אותם הארגונים והעסקים אל סיכונים פיננסיים שונים הכרוכים בנטילת הלוואות ומימונים מגופים שונים כלומר מסמן את רמת הסיכון של החברה או הפירמה.

המינוף הפיננסי משפיע ישירות על תשואתם של המשקיעים והגופים המלווים השונים ולכן, נהוג להתייחס לסוג המינוף בכובד ראש.

סוגים שונים של מינוף פיננסי

חיובי

המינוף החיובי מתקבל בעת שעורכים שימוש בכסף המלווה במטרה להשיג תשואה גבוה יותר מהריבית אותה יש להחזיר על הלוואה. לכן, בסיכומו של דבר הלווה מרוויח כסף רב יותר מאשר הסכומים אותם היה מרוויח אילו היה משתמש רק בהון העצמי שלו.

ניטראלי

המינוף הניטראלי כשמו כן הוא – ניטראלי. כלומר, הלווה אינו מפסיד אך יחד עם זאת גם אינו מרוויח תשואה נוספת כתוצאה מהכסף אותו הוא לווה.

שלילי

סוג זה מתרחש בעת התשואה המתקבלת כתוצאה מההלוואה הינה נמוכה יותר מהריבית אותה יש להחזיר לגוף המלווה. במקרה זה, אין זה כדאי לקחת את הלוואה, היות והיא גורמת להפסדים.

יצירת מינוף פיננסי

ישנם מספר אופנים בהם ניתן ליצור את המינוף הפיננסי. בין האופנים הללו ניתן למנות: יצירת חוזים עתידיים, אופציות ונכסים אחרים. כך או כך, ראוי להתייעץ עם מומחה בפיתוח עסקים הבקיא בייעוץ פיננסי, על מנת שיוכל לבצע הערכה מדוקדקת של הסיכונים אל מול הרווחים הפוטנציאליים.

כיצד לבחור יועץ פיננסי

אף על פי שישנה חשיבות רבה לידע האקדמי ולהשכלתו של היועץ הפיננסי, ישנה גם חשיבות לא פחותה לניסיון המעשי שלו בעולם העסקים. על כן, כדאי לוודא כי מדובר בבעל מקצוע אשר טבע את חותמו שלו בעולם העסקים ועל כן יודע הוא כיצד לשלב בין תובנות אקדמיות לבין תובנות מעשיות.

אודות עוז – ייעוץ כלכלי

חברתנו מתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי וייעוץ פיננסי הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי. בין השירותים המקצועיים אותם אנו מעניקים לקהל לקוחותינו ניתן למנות: ייעוץ במקרים של פירוק חברה מרצון, בניית תקציבים, ניהול תזרים מזומנים, תמחור מוצרים ושירותים ועוד.

לתיאום פגישה עם נציג מטעם החברה ניתן למלא את טופס יצירת הקשר המופיע על גבי האתר.