ייעוץ אסטרטגי

בשוק התחרותי של היום, יותר ויותר עסקים קטנים וגדולים בוחרים לפנות אל יועץ אסטרטגי אשר ילווה אותם במגוון תהליכים ארגוניים הכרחיים אשר יאפשרו להם להטביע את חותמם בשוק ואשר יקנו להם את הכלים לביצוע מינוף מוצלח.

עבודתה של חברת ייעוץ אסטרטגי

ישנם מספר מרכיבים חשובים בעבודתם של חברות ייעוץ אסטרטגי

ניתוח נתונים

השלב הראשון בעבודתו של היועץ האסטרטגי הינו ניתוח מגוון רחב של נתונים אשר יאפשרו לו לאבחן ולזהות את היתרונות של החברה אל מול המתחרים ואת החסרונות של החברה אל מול המתחרים שלה. זיהוי ואבחון נכון יאפשר לחברה וליועץ האסטרטגי לגבש אסטרטגיה מתאימה בהתאם למטרות ויעדי החברה.

במסגרת שלב זה יועץ אסטרטגי מקצועי בוחן את מצב המתחרים, את נקודות החוזק והחולשה שלהם, את השירותים אותם הם מציעים ועוד. בעזרת הנתונים הללו בשלמותם, יכול היועץ האסטרטגי למצוא את הנקודות בהן ניתן יהיה להגדיל את כוחה של החברה ולבדל אותה מיתר המתחרים הפועלים באותם השווקים.

אולם, עבודתה של חברת ייעוץ אסטרטגי מקצועית אינה מתמצה אך ורק בגיבוש אסטרטגיה מובילה אחת אלא, עליה לגבש מספר אסטרטגיות חלופיות מהן תוכלו לבחור ביחד עם חברות ייעוץ אסטרטגי את האסטרטגיה המתאימה והנכונה לכם ביותר.

גיבוש אסטרטגיה עסקית

לאחר בחירת האסטרטגיה המתאימה ביותר, יש להגדיר את מטרותיה ולבנות תוכנית עסקית ברורה ומפורטת. בתוך כך, יש להתייחס לכל אחד ואחד מהמרכיבים השונים של החברה או הארגון, כגון המחלקות השונות של החברה ותפקידן בכוח.

לאחר הצבת יעדים ומטרות בכל אחד ואחד מהמרכיבים השונים של העסק, ניתן יהיה לערוך בדק בית ולבחון את מידת עמידתם של הגורמים השונים במטרות וביעדים. כך, ניתן יהיה לזהות את נקודות החוזק והחולשה ולגבש תוכנית פעולה אופטימאלית וראויה.

מדוע כדאי לפנות אל יועץ אסטרטגי מקצועי?

הבחירה לפנות אל שירותי הייעוץ האסטרטגי הינה בחירה הטומנת בחובה יתרונות רבים ומגוונים. ראשית, היועץ האסטרטגי יודע כיצד לנתח את מצב החברה כיום וכך לאבחן את השינויים המהותיים להן היא זקוקה. שנית, היועץ האסטרטגי מגבש יחד עם ראשי החברה או בית העסק את האסטרטגיה המתאימה ביותר למינוף החברה קדימה ולהשגת מטרותיה. כך, ניתן להשיג את היתרון המהותי לו החברה זקוקה על מנת להתרומם מעל למתחרות שלה.

כיצד לבחור חברת ייעוץ אסטרטגי?

כיום, קיימות חברות ייעוץ אסטרטגי רבות המעניקות שירותי ייעוץ עסקי ואסטרטגי למגזר הפרטי ולמגזר העסקי. לכן, בעת הפנייה אל חברת ייעוץ זו או אחרת, יש לשים את הדגש על מידת המקצועיות ועל מידת הניסיון והידע של החברה. כך, תוכלו להבטיח לעצמכם ייעוץ מקצועי, איכותי ומוצלח.

אודות עוז – ייעוץ כלכלי

חברתנו מספקת שירותי ייעוץ עסקי ופיננסי הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי. בין השירותים המקצועיים אותם אנו מספקים ניתן למנות: ניהול תזרים מזומנים, בניית תוכנית עסקית, גיבוש אסטרטגיה עסקית, בניית תקציבים, ניהול תקציבים, בדיקת כדאיות, ייעוץ בתחום של פשיטת רגל ועוד.

לקבלת פרטים נוספים ניתן למלא את טופס יצירת הקשר שבאתר.